RN732ATTD1212B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1212B10
Description
RES 12.1K OHM 0.1% 1/10W 0805
Resistance :
12.1kOhm
RN73
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power Rating :
100mW
Tape and Reel (TR)
Height :
500μm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W