RN732ATTD1212A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1212A10
Description
RES 12.1K OHM 0.05% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.05%
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
12.1kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
RN732ATTD1212A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1212A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 12.1kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C