RN732ATTD1211B25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1211B25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 1.21K OHM 0.1% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Number of Terminations :
2
Resistance :
1.21kohm
Pbfree Code :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated :
100V
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Additional Feature :
Ultra Precision
Height :
500μm
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Published :
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Feature :
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Series :
RN73
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Composition :
Thin Film
Datasheets
RN732ATTD1211B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1211B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.21kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C