RN732ATTD1211B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1211B10
Description
RES 1.21K OHM 0.1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.1%
yes
Factory Lead Time :
10 Weeks
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
1.21kohm
Datasheets
RN732ATTD1211B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1211B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.21kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C