RN732ATTD1210F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1210F25
Description
RES 121 OHM 1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Voltage - Rated :
100V
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
yes
Height :
500μm
Tolerance :
±1%
Resistance :
121Ohm
Datasheets
RN732ATTD1210F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1210F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 121Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C