RN732ATTD1210F10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1210F10
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 121 OHM 1% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Tolerance :
±1%
Composition :
Thin Film
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
JESD-609 Code :
e3
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Pbfree Code :
yes
Feature :
Moisture Resistant
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
121Ohm
Series :
RN73
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN732ATTD1210F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1210F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 121Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C