RN732ATTD1210A05
Mfr.Part #
RN732ATTD1210A05
Description
RES 121 OHM 0.05% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
121Ohm
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.05%
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
RN732ATTD1210A05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1210A05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 121Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C