RN732ATTD1203F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1203F25
Description
RES 120K OHM 1% 1/10W 0805
Resistance :
120kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
150V