RN732ATTD1203D25
Mfr.Part #
RN732ATTD1203D25
Description
RES 120K OHM 0.5% 1/10W 0805
Resistance :
120kOhm
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
0805 (2012 Metric)
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C