RN732ATTD1202C50
Mfr.Part #
RN732ATTD1202C50
Description
RES 12K OHM 0.25% 1/10W 0805
Resistance :
12kOhm
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.25%
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
0805 (2012 Metric)
Datasheets
RN732ATTD1202C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1202C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 12kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C