RN732ATTD1202B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1202B50
Description
RES 12K OHM 0.1% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.1%
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
e3
Voltage - Rated :
100V
Composition :
Thin Film
Power Rating :
100mW
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
12kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height :
500μm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RN732ATTD1202B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1202B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 12kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C