RN732ATTD1202B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1202B25
Description
RES 12K OHM 0.1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
12kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V