RN732ATTD1202B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1202B10
Description
RES 12K OHM 0.1% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Series :
RN73
Height :
500μm
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Resistance :
12kOhm
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Surface Mount :
yes
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN732ATTD1202B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1202B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 12kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C