RN732ATTD1201B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1201B25
Description
RES 1.2K OHM 0.1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
100V
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power Rating :
100mW
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
Resistance :
1.2kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
2
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RN732ATTD1201B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1201B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C