RN732ATTD1201A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1201A10
Description
RES 1.2K OHM 0.05% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
1.2kOhm