RN732ATTD1200F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1200F100
Description
RES 120 OHM 1% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Feature :
Moisture Resistant
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
RN73
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
120Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Datasheets
RN732ATTD1200F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1200F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 120Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C