RN732ATTD1200F10
Mfr.Part #
RN732ATTD1200F10
Description
RES 120 OHM 1% 1/10W 0805
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Feature :
Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
120Ohm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Datasheets
RN732ATTD1200F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1200F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 120Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C