RN732ATTD1200D50
Mfr.Part #
RN732ATTD1200D50
Description
RES 120 OHM 0.5% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
120Ohm
Feature :
Moisture Resistant
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.5%
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN732ATTD1200D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1200D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 120Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C