RN732ATTD1200D25
Mfr.Part #
RN732ATTD1200D25
Description
RES 120 OHM 0.5% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Thin Film
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
120Ohm
Tolerance :
±0.5%
Working Voltage :
150V
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
RN732ATTD1200D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1200D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 120Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C