RN732ATTD1200C50
Mfr.Part #
RN732ATTD1200C50
Description
RES 120 OHM 0.25% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
120Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Composition :
Thin Film
Feature :
Moisture Resistant
Tolerance :
±0.25%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm