RN732ATTD1200C25
Mfr.Part #
RN732ATTD1200C25
Description
RES 120 OHM 0.25% 1/10W 0805
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Resistance :
120Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C