RN732ATTD1200C10
Mfr.Part #
RN732ATTD1200C10
Description
RES 120 OHM 0.25% 1/10W 0805
EAR99
Resistance :
120Ohm
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Feature :
Moisture Resistant
Working Voltage :
150V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
RN732ATTD1200C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1200C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 120Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C