RN732ATTD1200B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1200B25
Description
RES 120 OHM 0.1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
120Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
RN732ATTD1200B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1200B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 120Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C