RN732ATTD11R8F25
Mfr.Part #
RN732ATTD11R8F25
Description
RES 11.8 OHM 1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
11.8Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RN732ATTD11R8F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD11R8F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 11.8Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C