RN732ATTD11R8D50
Mfr.Part #
RN732ATTD11R8D50
Description
RES 11.8 OHM 0.5% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Resistance :
11.8Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W