RN732ATTD11R7F50
Mfr.Part #
RN732ATTD11R7F50
Description
RES 11.7 OHM 1% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
yes
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
11.7Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN732ATTD11R7F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD11R7F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 11.7Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C