RN732ATTD11R7F25
Mfr.Part #
RN732ATTD11R7F25
Description
RES 11.7 OHM 1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Feature :
Moisture Resistant
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Composition :
Thin Film
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Number of Terminations :
2
Resistance :
11.7Ohm
Surface Mount :
yes
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
RN73
JESD-609 Code :
e3
Mounting Feature :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN732ATTD11R7F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD11R7F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 11.7Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C