RN732ATTD11R7D50
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD11R7D50
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 11.7 OHM 0.5% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Surface Mount :
yes
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Series :
RN73
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
11.7Ohm
Tolerance :
±0.5%