RN732ATTD11R7D25
Mfr.Part #
RN732ATTD11R7D25
Description
RES 11.7 OHM 0.5% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
11.7Ohm
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN732ATTD11R7D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD11R7D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 11.7Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C