RN732ATTD11R7D100
Mfr.Part #
RN732ATTD11R7D100
Description
RES 11.7 OHM 0.5% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
11.7Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN732ATTD11R7D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD11R7D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 11.7Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C