RN732ATTD11R5F100
Mfr.Part #
RN732ATTD11R5F100
Description
RES 11.5 OHM 1% 1/10W 0805
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
ECCN Code :
EAR99
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
11.5Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN732ATTD11R5F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD11R5F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 11.5Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C