RN732ATTD11R4F25
Mfr.Part #
RN732ATTD11R4F25
Description
RES 11.4 OHM 1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
11.4Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±1%
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Datasheets
RN732ATTD11R4F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD11R4F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 11.4Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C