RN732ATTD11R0D100
Mfr.Part #
RN732ATTD11R0D100
Description
RES 11 OHM 0.5% 1/10W 0805
Resistance :
11Ohm
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W