RN732ATTD1183B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1183B50
Description
RES 118K OHM 0.1% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
118kOhm
Tolerance :
±0.1%
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
150V