RN732ATTD1183B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1183B25
Description
RES 118K OHM 0.1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Series :
RN73
Power Rating :
100mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
118kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Voltage - Rated :
100V