RN732ATTD1182F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1182F25
Description
RES 11.8K OHM 1% 1/10W 0805
Tolerance :
±1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Thin Film
Voltage - Rated :
100V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
2
Case Code (Metric) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
11.8kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Surface Mount :
yes
Datasheets
RN732ATTD1182F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1182F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 11.8kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C