RN732ATTD1182F10
Mfr.Part #
RN732ATTD1182F10
Description
RES 11.8K OHM 1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
11.8kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN732ATTD1182F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1182F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 11.8kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C