RN732ATTD1182D25
Mfr.Part #
RN732ATTD1182D25
Description
RES 11.8K OHM 0.5% 1/10W 0805
Resistance :
11.8kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C