RN732ATTD1182B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1182B25
Description
RES 11.8K OHM 0.1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
100V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
0805 (2012 Metric)
Height :
500μm
Resistance :
11.8kOhm
Weight :
5.499807mg
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
Number of Terminations :
2
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
RN732ATTD1182B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1182B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 11.8kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C