RN732ATTD1181F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1181F25
Description
RES 1.18K OHM 1% 1/10W 0805
2
Additional Feature :
Ultra Precision
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.18kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN732ATTD1181F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1181F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.18kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C