RN732ATTD1181A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1181A10
Description
RES 1.18K OHM 0.05% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.18kOhm
2
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm