RN732ATTD1181A05
Mfr.Part #
RN732ATTD1181A05
Description
RES 1.18K OHM 0.05% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Series :
RN73
JESD-609 Code :
e3
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
1.18kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
2
Datasheets
RN732ATTD1181A05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1181A05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.18kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C