RN732ATTD1180F10
Mfr.Part #
RN732ATTD1180F10
Description
RES 118 OHM 1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
118Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±1%
Mounting Feature :
Surface Mount
Pbfree Code :
Working Voltage :
150V