RN732ATTD1180D10
Mfr.Part #
RN732ATTD1180D10
Description
RES 118 OHM 0.5% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
118Ohm
1 (Unlimited)
Surface Mount :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Mounting Feature :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN732ATTD1180D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1180D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 118Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C