RN732ATTD1180C50
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1180C50
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 118 OHM 0.25% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Number of Terminations :
2
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
118Ohm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Pbfree Code :
yes
Composition :
Thin Film
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
RN73
Feature :
Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm