RN732ATTD1173D50
Mfr.Part #
RN732ATTD1173D50
Description
RES 117K OHM 0.5% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
117kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm