RN732ATTD1173C50
Mfr.Part #
RN732ATTD1173C50
Description
RES 117K OHM 0.25% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
117kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.25%