RN732ATTD1172F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1172F50
Description
RES 11.7K OHM 1% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
11.7kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN732ATTD1172F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1172F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 11.7kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C