RN732ATTD1172D100
Mfr.Part #
RN732ATTD1172D100
Description
RES 11.7K OHM 0.5% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
11.7kOhm
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.5%