RN732ATTD1172D10
Mfr.Part #
RN732ATTD1172D10
Description
RES 11.7K OHM 0.5% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
11.7kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Datasheets
RN732ATTD1172D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1172D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 11.7kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C